Blog
Вимоги до будівельної люльки під час її експлуатації
Фасадні підйомники давно стали незамінним атрибутом будь-якого будівельного майданчика. Вони дозволяють виконувати великий спектр робіт, доставляючи бригаду до будь-якої точки фасаду будівлі. Головна перевага експлуатації будівельних люльок полягає в їхній здатності забезпечити максимальну безпеку людей. Однак для цього важливо приділити увагу підготовці підйомника. Його слід оглядати перед кожним запуском. Це зведе ризик падіння платформи до мінімуму.
Чому потрібно перевіряти фасадний підйомник?
Конструктивно будівельна люлька складається з низки вузлів, від злагодженої роботи яких залежить здатність платформи гарантувати безпеку людей. У процесі експлуатації люлька піднімає бригаду на висоту до 150 м і, у разі несправності будь-якого її механізмів, ризик перекидання збільшується в рази.
Під час використання підвісної платформи необхідно враховувати такі чинники, як вітер, тривалі опади та інші погодні явища. Справний підйомник здатний витримати їх вплив, проте, якщо підняти вгору зламану платформу, це може обернутися трагедією.
Щоб цього не сталося, слід ретельно слідкувати за станом фасадного підйомника. Вчасно виявлена несправність та її своєчасне усунення здатне врятувати не одне життя.
Порядок підготовки будівельної люльки до роботи
Займатися перевіркою фасадного підйомника повинні лише кваліфіковані фахівці, які розуміють будову та принцип роботи платформи. Перед початком робочої зміни відповідальній особі необхідно виконати такі дії:
- Піднятися до місця монтажу консолей і переконатися, що вони завантажені. Число контрвантажів має відповідати мінімально необхідному. Кожен палець конструкції повинен розташовуватися на своєму місці та бути застопореним. Сама консоль повинна надійно спиратися на парапет чи дах;
- Спуститися назад до люльки і переконатися, що контрвантажі тросів не торкаються поверхні землі. Вони мають бути підвішені один над одним;
- Зняти захисний кожух із редуктора, якщо він передбачений у конструкції підйомника. Переконатися, що трос не перескакує канавками барабана. Після цього кожух слід встановити місце;
- Перевірити механізми уловлювачів. На їх поверхні не повинно бути плям від розчинів та інших рідин, здатних перешкодити спрацьовуванню уловлювачів;
- Здійснити пробний запуск підйомника, використовуючи виносний трос. При цьому фахівець повинен перебувати поза люлькою;
- Перевірити працездатність кінцевих вимикачів. Один із робітників повинен натискати на важіль механізму, а другий натискати кнопку «Вгору» на пульті. Якщо кінцевий вимикач справний, він блокуватиме рух люльки вгору. При цьому вона зможе опускатись.
Якщо при виконанні перевірки фасадного підйомника якихось несправностей виявлено не було, значить, можна приступати до його експлуатації. По закінченню робочої зміни потрібно знеструмити будівельну люльку або, по можливості, від’єднати кабель живлення. Це допоможе запобігти довільному руху підвісної платформи.
Рекомендації щодо безпечної експлуатації фасадного підйомника
Щоб зберегти працездатність будівельної люльки та не допустити її перекидання, контролююча особа та члени будівельної бригади зобов’язані:
- постійно стежити за справністю підвісної платформи;
- уникати будь-яких перевантажень;
- моментально повідомляти про поломку ремонтникам;
- стежити за порядком на робочому місці, своєчасно прибирати сміття та будматеріали, що не використовуються;
- не перегинатися через огорожу;
- не використовувати в момент перебування на будівельній люльці драбини, не підставляти під ноги ящики та порожні ємності.
Вкрай важливо уникати експлуатації підвісної платформи в негоду. Якщо швидкість вітру чи температура повітря значно відрізняються від допустимих, роботу краще відкласти.
Будівельні люльки від компанії «МІД-Сервіс»
Придбання фасадного підйомника дозволяє забудовнику вирішити низку важливих завдань: заощадити час та гроші, доставити бригаду на велику висоту та убезпечити людей. Для цього достатньо замовити люльки в компанії «МІД-Сервіс». Наші платформи активно використовуються не тільки в будівництві, а й у суднобудуванні, при встановленні рекламних вивісок, обслуговуванні та ремонті мостів та гребель.
Ми постачаємо на ринок найкращі підйомники, у тому числі будівельну люльку ZLP-630, аналогів якої в Україні немає. Вона здатна підніматися на висоту до 150 м, рухаючись зі швидкістю 9,3-9,5 м/хв.
Поширені запитання
✅ Яким вимогам має відповідати будівельна люлька?
Фасадний підйомник повинен бути повністю справним. Візуальний огляд та перевірка не повинні виявити жодних порушень у роботі обладнання.
✅ Як перевірити підйомник перед початком експлуатації?
Спочатку потрібно перевірити навантаженість консолей. Потім слід оглянути механізми уловлювачів. Далі потрібно зробити пробний запуск обладнання визначення його справності.
✅ Як поводитися під час перебування на підйомнику?
Будівельникам потрібно дотримуватись техніки безпеки. Не допускається перевантаження люльки та її експлуатація у разі виявлення несправностей. Людям категорично заборонено перегинатися через огорожі.