Будівельна люлька – це простий, але дуже важливий пристрій, винахід якого вирішив безліч питань при виконанні висотних робіт.

Одним із найчастіших питань, які ставлять покупці, – це період експлуатації будівельних люльок і що краще: купити чи взяти в оренду обладнання?

Оренда устаткування часто має сенс у випадку, коли заявлені терміни будівельних робіт не перевищують року. Якщо період експлуатації будівельних люльок більше 1-2 років, рекомендується купівля, оскільки самоокупність люльки становить в середньому близько 1,5 року.

Термін експлуатації будівельних люльок залежить від кількох факторів, серед яких головними є якість комплектуючих та заходи безпеки, а також своєчасне обслуговування під час проведення робіт.

Отримати всю необхідну інформацію щодо сервісного обслуговування, вибрати та купити якісний фасадний підйомник можна у м. Київ, а також з доставкою по Україні через компанію MID SERVICE.

Технічні характеристики, від яких залежить період експлуатації будівельних люльок

Будівельна люлька складається з небагатьох компонентів, якість виконання яких, безсумнівно, впливає на термін експлуатації фасадного підйомника. При цьому слід пам’ятати, що практично всі компоненти замінюються, і навіть якщо неможливий ремонт обладнання, можна зробити його заміну.

Ось основні характеристики, на які слід звертати увагу при виборі люльки:

  • Матеріал, з якого виготовлено корзину. Існують два головні різновиди: оцинкована і з вуглецевої та забарвленої сталі. Оцинковані моделі дорожчі і мають більший термін служби. Також слід звертати увагу на товщину металу, особливо при покупці пыдйомника з великою довжиною робочої платформи;
  • Якість страхувального та вантажного троса. Вони мають бути виготовлені з нержавіючої сталі з щільним плетінням;
  • Електроніка Сюди входить електродвигун, редуктор та механізм лебідки з кабелем. Потужність двигуна повинна відповідати заявленим параметрам вантажопідйомності;
  • Вантажопідйомність. У жодному разі не можна перевантажувати корзину, краще завжди залишати запас. Якісна будівельна люлька має вантажопідйомність 500-600 кг.

На сьогоднішній день в Україні однією з найпопулярніших моделей є ZLP 630. Вона має найтриваліший період експлуатації будівельних люльок за рахунок якісного виконання сполучних вузлів, матеріалів та надійної електроніки, здатної працювати у будь-яких погодних умовах.

Вимоги щодо безпеки та продовження терміну експлуатації фасадного підйомника

Важливим чинником, що впливає термін експлуатації будівельних люльок, є дотримання норм безпеки і своєчасне обслуговування механізмів. До першочергових завдань входить:

  • Постійний контроль ступеня зносу вузлових механізмів та заміна, відповідно до вимог офіційної інструкції: гальмівних колодок уловлювача, тросів, направляючого та притискного роликів, тросових напрямних, сальників;
  • Своєчасна заміна розхідників: при інтенсивній роботі масло редуктора змінюється раз на три місяці, також необхідно оновлювати мастило всіх механізмів для зменшення ступеня зношування;
  • Контролює електричне проведення та стан контактів. Двигун живиться від високої напруги в 380 вольт;
  • Своєчасне очищення корзини та металевих вузлів від бруду та вологи. Не допускати тривалого зберігання обладнання в умовах підвищеної вологості.

Дотримання всіх вимог офіційної інструкції – гарантія роботи підйомника протягом заявленого періоду експлуатації будівельних люльок. Термін експлуатації фасадних підйомників на якісних комплектуючих від відомих фірм виробників становить близько 10-12 років.

Спеціалісти MID SERVICE радять вибрати модель будівельної люльки ZLP 630, яку можна купити чи орендувати у м. Київ з доставкою до інших регіонів країни. Вона не тільки відповідає всім вимогам безпеки, але також досить недорога та проста в обслуговуванні, що робить її однією з найвдаліших у співвідношенні ціна-якість.

Поширені запитання:

✅ Чи впливають кліматичні умови на термін експлуатації фасадного підйомника?

Допускається робота на будівельній люльці у спеку, в дощ, а також у мороз до -20 градусів. Ці умови практично не впливають на термін експлуатації. Виходячи з міркувань безпеки, не дозволяється використання підйомника за сильного вітру.

✅ Як часто необхідно проводити сервіс, щоб продовжити період експлуатації будівельних люльок?

Проводити огляд люльки необхідно перед кожним запуском. MID SERVICE надає послуги з ремонту та обслуговування у м. Київ з виїздом на об’єкт та проведення всіх робіт прямо на місці, часто без демонтажу обладнання.

✅ Порадьте найякісніші моделі будівельної люльки?

Компанія MID SERVICE пропонує для продажу та оренди підйомники ZLP-630. Середній термін експлуатації будівельних люльок даного виробника за своєчасного обслуговування становить близько 10-12 років.

✅ Наскільки безпечно брати в оренду будівельну люльку, що була у використанні?

На термін експлуатації фасадного підйомника ведеться суворий облік. Все обладнання MID SERVICE, що здається в оренду, проходить регулярне обслуговування та заміну розхідників. При умові дотримання техніки безпеки ризики виключені.