Електричний двигун є основним елементом фасадного підйомника. Саме двигун відповідає за рух платформи, тому, при виникненні поломки, необхідно призупинити експлуатацію будівельної люльки до усунення несправності.

Причини поломки кабелю живлення

Під час роботи електромотора саме кабель забезпечує його живлення, тому в процесі експлуатації на провід впливають високі навантаження. Він може вийти з ладу з низки причин:

  • обрив чи деформація внаслідок механічного впливу;
  • поломка через різкий перепад напруги;
  • коротке замикання у разі потрапляння вологи.

Что делать при поломке кабеля питания электродвигателя строительной люльки

При поломці кабелю живлення електромотор перестає виконувати свої функції, внаслідок чого будівельна люлька зупиняється. Це може статися на будь-якій висоті, тому будівельники повинні швидко ухвалити правильне рішення та вчасно усунути несправність.

Способи усунення несправності кабелю живлення електромотора

На борту будівельної люльки монтажники повинні розуміти хоча б принцип роботи електродвигуна і знати, як усунути поломки, що найбільш зустрічаються. У разі несправності силового кабелю на електричному щитку згасне відповідна лампочка. Це свідчить про поломку кабелю та необхідність його швидкої заміни.

Якщо під час перевірки було виявлено поломку кабелю живлення, фасадний підйомник потрібно опустити на землю. Для цього потрібно вимкнути електрику, подавши відповідний сигнал людям землі. Далі потрібно перевірити систему ручного спуску платформи. Для цього необхідно відключити вилку від ручки будівельної люльки і вставити в отвір, розташований під кожухом. Якщо всі дії були виконані правильно, люлька плавно опуститься на землю.

Як тільки будівельна бригада буде в повній безпеці, слід розпочати ремонт підйомника. Усунути несправність силового кабелю необхідно в такій послідовності:

  • Визначити несправний відрізок силового кабелю, використовуючи мультиметр;
  • Відрізати неробочу частину та зачистити кінці проводки;
  • Замінити несправний відрізок на новий кабель.

неисправность силового кабеля

Цей спосіб ремонту – тимчасовий. Він підійде лише в тому випадку, якщо під руками у майстра немає необхідної кількості кабелю. Щоб повноцінно усунути несправність, слід повністю замінити силовий кабель.

Замовити кабель для живлення електродвигуна та інші комплектуючі для ремонту люльки Ви зможете в компанії «MID-Service» за найдоступнішими цінами на ринку. Наші експерти готові відповісти на будь-які Ваші запитання та допомогти у виборі запчастин.

Для здійснення замовлення зателефонуйте нам або оформіть онлайн-заявку на придбання. Ми гарантуємо високу якість комплектуючих, своєчасну доставку по Києву та відправку до інших міст України.

Поширені запитання

Які характеристики повинні мати кабель для живлення електродвигуна будівельної люльки?

Для ремонту фасадного підйомника підійде п’ятижильний кабель із перетином 10*1,5. У нашому каталозі цей силовий кабель продається з довжиною 4,5 м, комплектується з вилкою для підключення або без неї.

Хто повинен займатися заміною кабелю електроживлення фасадного підйомника?

Довіряти ремонт будівельної люльки необхідно лише досвідченому фахівцю. Така людина має бути у складі кожної будівельної бригади. Але ви можете звернутися до нашої компанії та скористатися послугами майстрів «MID-Service».

Що робити, якщо після заміни кабелю електромотор не працює?

Це свідчить про помилку, здійснену у процесі заміни кабелю. Майстер повинен перевірити правильність підключення відповідно до електричної схеми двигуна будівельної люльки.

Яка напруга має бути для нормальної роботи кабелю живлення?

Фасадний підйомник працює від мережі, напругою 380 В. Відповідно, кабель живлення двигуна будівельної люльки повинен бути розрахований на таку ж напругу електромережі.