Збереження культурної спадщини є важливим завданням будь-якого суспільства. Не дарма вирішення питань, пов’язаних із реконструкцією та реставрацією об’єктів, що мають культурну цінність, перебуває у віданні держави. Найчастіше саме державні органи займаються обслуговуванням усіх основних пам’яток архітектури, причому нерідкими є ситуації, коли залучаються різні підрядники.

Однією з найбільш типових завдань є відновлення фасадів будівель із метою повернути їм початковий історичний зовнішній вигляд, а також унеможливити їх подальше пошкодження. Оскільки більшість подібних робіт проводиться на висоті, актуальною є проблема підбору обладнання для цього. Так, для забезпечення безпеки працівників застосовують будівельні риштування або використовують фасадний підйомник, інакше званий колискою.

Реконструкція пам’яток архітектури за допомогою фасадного підйомника є кращою, оскільки через великі розміри деяких будівель не завжди є можливість повноцінно оточити їх риштуванням, і тим більше не варто забувати і про питання безпеки. Одна з особливостей, якими володіє фасадний підйомник, — можливість забезпечити найбільш безпечні та комфортні умови для співробітників.

Має сенс купити фасадний підйомник хоча б тому, що за його допомогою суттєво спрощується оздоблення фасадів будівель, особливо якщо при цьому потрібно працювати на різній висоті.

Зазначимо очевидні переваги від використання підйомного пристрою:

 1. Достатньо місця для комфортної роботи — розміри будівельної люльки дозволяють легко виконувати різні операції, у тому числі значно спрощується демонтаж пам’яток архітектури за допомогою фасадного підйомника або видалення будь-яких окремих їхніх елементів для подальшого відновлення;
 2. Висока вантажопідйомність — на люльці можуть розміститися не лише самі працівники, а й усе, що їм знадобиться для роботи, зокрема:
  • Реставраційні інструменти;
  • Оздоблювальні матеріали;
  • Устаткування для вирішення складних завдань (штроблення пазів, свердління отворів);
  • Будівельний розчин.
 3. Можливість швидко змінити висоту — за допомогою панелі управління працівники, що знаходяться в колисці, зможуть піднімати або опускати її, щоб не пропустити жодної ділянки, яка потребує реставрації та оздоблення.

Якщо проводиться реставрація пам’яток архітектури за допомогою фасадного підйомника, робітники зможуть приділити достатньо часу кожному квадратному метру поверхні, будь-якої миті змінивши робочу висоту або змістившись ліворуч/праворуч, наскільки це дозволяють розміри люльки.

Монтаж пам’яток архітектури за допомогою фасадного підйомника

Якщо передбачається виконання будь-яких монтажних робіт для відновлення чи обслуговування історичних будівель чи споруд, має сенс купити фасадний витяг, що дає змогу підійматися на висоту об’єкта. При цьому слід врахувати, що фасадний підйомник вимагає наявності рівної поверхні (даху) на якій можна розмістити кріпильні стійки, врівноважені за допомогою контрвантажів. Інший спосіб встановлення — за допомогою допоміжного підйомного обладнання, наприклад двох висотних кранів.

Здійснюючи монтаж пам’яток архітектури за допомогою фасадного витягу, працівники зможуть переміщатися всією оброблюваною поверхнею, змінюючи висоту та положення люльки. Звісно, вантажопідйомність підбивають таким чином, щоб вона давала змогу піднімати не тільки матеріали та інструменти, але й окремі блоки, які передбачається монтувати на фасаді. Аналогічно вантажопідйомність враховують, якщо передбачається реставрація пам’яток архітектури фасадним підйомником. У будь-якому випадку, краще мати невеликий запас вантажопідйомності, щоб убезпечити працівників від випадкового обриву тросів, що несуть.

Як здійснюють демонтаж пам’яток архітектури за допомогою фасадного підйомника

Якщо історична будівля чи об’єкт мають велику кількість декоративних елементів та прикрас, їхнє відновлення найчастіше зручніше проводити на землі або в спеціально обладнаних майстернях. Відповідно, така реконструкція пам’яток архітектури за допомогою фасадного витягу передбачає можливість безпечно опускати демонтовані елементи:

 • Окремі елементи фасаду;
 • Прикраси;
 • Барельєфи;
 • Пам’ятні знаки;
 • Скульптури та статуї.

Якщо передбачається демонтаж барельєфу чи великої статуї, бажано використовувати містку люльку, робоча платформа якої має відповідні розміри.

Також може бути здійснений і повний демонтаж пам’яток архітектури за допомогою фасадного підйомника, наприклад, якщо передбачається їх транспортування в інше місце через небезпеку руйнування або якщо це передбачено планом містобудування.

Поширені запитання:

Що краще — купити фасадний підйомник або взяти обладнання в оренду?

Фасадний витяг є обладнанням, яке стає обов’язковим для компаній, які займаються реставраційними та монтажними роботами на постійній основі. Якщо передбачається разовий монтаж пам’яток архітектури за допомогою фасадного витягу, краще, звісно, вдатися до його оренди.

Чи можлива оренда фасадного підйомника в Києві?

Якщо проведення ремонтно-відновлювальних робіт проводиться в столиці, можна скористатися послугою оренди будівельного обладнання, яку пропонує компанія «Мід-Сервіс».

Скільки коштує оренда фасадного підйомника?

Вартість оренди залежить від моделі обраної колиски. Також на неї впливає і тривалість використання.

Де можна придбати фасадний підйомник?

Якщо ви зацікавлені в придбанні будівельної люльки, ви можете завітати на сайт компанії «Мід-Сервіс». Вибране обладнання буде доставлене до будь-якого регіону України.