Зведення багатоповерхових будівель та великих житлових комплексів сьогодні рідко обходиться без спеціалізованої техніки, призначеної для роботи на висоті. Серед усього переліку обладнання найбільшої уваги заслуговують будівельні люльки. Вони мають високу вантажопідйомність і здатні працювати на великій висоті, демонструючи стійкість до вітру, дощу та інших погодних явищ.

У чому переваги монтажних підвісних люльок?

Популярність підвісних будівельних люльок обумовлена ​​низкою переваг, які забудовник отримує при використанні цього обладнання. До них належить:

 • просте та швидке транспортування вантажів;
 • невеликі розміри конструкції, можливість її швидкого збирання та демонтажу;
 • висока надійність комплектуючих підйомника;
 • гарантія абсолютної безпеки під час експлуатації.

Монтажна люлька – це чудова альтернатива будівельним лісам. Вона проста в експлуатації як у міській місцевості, так і на заміських об’єктах.

Де використовуються будівельні підйомники?

На даний момент підвісні платформи широко використовуються практично скрізь, де є необхідність у виконанні висотних робіт. Вони допомагають у вирішенні наступних завдань:

 • облицювання, ремонт, реставрація та утеплення фасадів:
 • монтаж металевих конструкцій;
 • підйом вантажу;
 • нанесення муралів;
 • скління та освітлення фасадмонтаж рекламних носіїв;монтаж рекламных носителей;
 • мийка вікон.

Где используются строительные подъемники?

Підвісні будівельні люльки – це найбезпечніший варіант перебування групи людей на заданій висоті. Їх використання значно прискорює проведення робіт, що дозволяє компанії-підряднику заощаджувати час та кошти.

Комплектація будівельної люльки

Представлені на ринку підвісні підйомники мають схожу конструкцію і складаються з однакового набору вузлів, від злагодженої роботи яких залежить безпека робочої бригади. У конструкцію підйомника входить:

 • підвісна платформа – монтажна корзина, у якій знаходяться робітники під час виконання висотних робіт. Ця частина люльки складається з днища, а також високих та низьких балюстрад. Низькі балюстради розташовані з робочого боку люльки, а їх висота становить 1 м. По периметру платформи знаходиться рама, до якої кріпиться електромотор, уловлювачі та лебідки. Дно корзина виконане з гофрованого металу;
 • консоль – монтується у віконних отворах або на даху будівлі. Вона виділяється особливою конструкцією, завдяки якій персонал може швидко виконати складання та демонтаж обладнання. У конструкцію консолі входить передня, середня та задня балки, опори та кронштейни, сталевий трос та затискач для каната. Саме завдяки консолі підвісна монтажна люлька утримується у підвішеному стані;
 • Електрична система управління – досить складний механізм, необхідний координування роботи будівельної люльки. У нього входить пульт управління, двигун з електромагнітним гальмом та ручний вимикач. У деяких випадках монтажна люлька комплектується двома блоками управління. Перший – знаходиться безпосередньо у корзині.З його допомогою співробітники бригади керують обладнанням та піднімають підвісну люльку на задану висоту. Другий пульт знаходиться на землі та використовується в аварійних ситуаціях;
 • лебідка – силова установка, що приводиться в дію за допомогою асинхронного трифазного двигуна з електромагнітним гальмом. Лебідка переміщується вздовж фасаду будівлі разом із корзиною. Крім мотора в конструкцію лебідки входить двошвидкісний редуктор, система напряму кабелю та відцентровий обмежувач швидкості;
 • уловлювач – цей елемент забезпечує безпеку будівельної бригади при обриві сталевого троса або надто сильному нахилі корзини. У кожному з цих випадків уловлювач активує запасний запобіжний трос. Пристрій уловлювача складається із затиску, поворотного важеля та кронштейна. При нахилі корзини тиск на поворотний важіль знижується, внаслідок чого автоматично спрацьовує затискач запобіжного троса.

Комплектація будівельної люльки

Для підйому та спуску будівельної люльки в її комплектації передбачені оцинковані сталеві канати діаметром 8,3 мм. Товщина троса може змінюватись залежно від висоти, на яку необхідно підняти підвісну люльку. Цей елемент підйомника підлягає регулярній перевірці і повинен бути замінений, якщо його номінальний діаметр зменшиться більш ніж на 6%.

Як вибрати будівельну люльку?

При покупці або оренді монтажного підйомника слід уважно вивчити його характеристики. До найважливіших з них відносяться:

 • допустима робоча висота – більшість будівельних люльок здатні перевозити людей на 50–100 м, проте один із найпопулярніших підйомників – модель ZLP-630, піднімає будівельників та багаж на висоту до 150 м;
 • вантажопідйомність – чим вона вища, тим більше багажу зможе транспортувати підвісна люлька монтажна. Невеликі моделі можуть піднімати 1-2 людини і невеликий вантаж. Такі моделі активно використовують клінінгові компанії. Обладнання з вантажністю до 1 т широко застосовують будівельні компанії;
 • розміри платформи – від них залежить комфорт будівельників та можливість підйому великогабаритного багажу. Стандартна ширина становить 0,8 м, а довжина може змінюватись в діапазоні 2–7,5 м;
 • горизонтальний виліт стріл консолей – від цього параметра залежить відстань, на якій розташовуватиметься платформа від стіни будівлі. При надто маленькому вильоті будівельникам буде некомфортно, а за дуже великому – небезпечно.

Как выбрать строительную люльку?

Важливу роль при виборі підйомника грає швидкість його підйому. Цей параметр впливає потужність двигуна. Більшість будівельних люльок комплектується двома асинхронними електродвигунами, потужністю 1,1-2,2 кВт. Вони забезпечують швидкість 7–10 м/хв.

Найкращі будівельні підйомники – у компанії «МІД-Сервіс»

Від якості та надійності підвісних люльок безпосередньо залежить безпека всієї будівельної бригади. ТОВ «МІД-Сервіс» пропонує лише найкращі платформи, здатні працювати на великій висоті та в поганих погодних умовах.

Компанію «МІД-Сервіс» варто вибрати з низки причин:

 • майже 20 років роботи на ринку та понад 500 задоволених партнерів;
 • індивідуальний підхід до кожного клієнта;
 • можливість купівлі або оренди будівельних люльок виробництва всесвітньо відомої китайської компанії CMAX;
 • наявність власної ремонтної бази;
 • регулярна перевірка обладнання та обов’язковий капремонт щороку;
 • допомога у доставці підйомника;
 • монтаж та підключення обладнання на будівельному майданчику;
 • детальний інструктаж експертами компанії.

ТОВ «МІД-Сервіс» бере участь у будівництві відомих українських житлових комплексів, щоразу демонструючи свій професіоналізм та відповідальний підхід до роботи.

Поширені запитання

✅ Чому саме «ZLP 630», адже є й інші моделі?

«ZLP 630» – найкраща будівельна люлька за ціною/якістю в Україні. Вона відрізняється оптимальними технічними характеристиками та має широкий спектр можливостей у висотному будівництві та ремонтних роботах.

✅ Які вантажі дозволяється перевозити у будівельній люльці?

У будівельній люльці «ZLP 630» можна перевозити будь-які вантажі загальною масою до 630 кг (крім потенційно пожежо/вибухонебезпечних) та з габаритами, що відповідають інструкціям щодо безпечної експлуатації.

✅ Хто проводить монтаж фасадного підйомника після покупки?

Шеф монтаж будівельного підйомника «ZLP 630» надається нашою компанією безкоштовно. Додаткові послуги з наступного монтажу оплачує замовник, деталі можна дізнатися у менеджера за телефоном.

✅ Що вигідніше – купівля чи оренда будівельного підйомника?

Купівля підйомника більш вигідна для виконання регулярних будівельних робіт у великому обсязі. Оренда є актуальною для короткострокових робіт (наприклад 1-3 місяці), а також при обмеженому стартовому бюджеті компанії.

✅ Чи можна збільшити довжину фасадної люльки «ZLP 630»?

Ні, максимальні габарити ZLP 630 не можна збільшити штучно. Будь-які дії подібного характеру можуть значно знизити безпеку висотних робіт та призвести до аварії.