Будівельні люльки – це багатофункціональне обладнання, яке застосовується для фасадних робіт на різній висоті. Наявність даної техніки при зведенні та реконструкції будівель значно покращує умови праці будівельників, електриків, монтажників віконних систем, малярів та інших фахівців. Крім того, сучасні будівельні люльки забезпечують безпеку робітників за рахунок надійної страхової системи. Щоб оцінити всі переваги підйомника, розглянемо основні його елементи, принципи роботи та управління.

Конструкція та технічні характеристики будівельних люльок

У таблиці наведено основні технічні характеристики будівельних люльок на прикладі моделей «ZLP 630» та «ZLP 500»

Модель та параметри
zlp 630zlp 500
Вантажопідйомність630 кг500 кг
Швидкість підйому9,6 м/хв
Розмір платформи (l*w)(2м*3)*0,65(2,5м*2)*0,65
Допустима довжина платформи2 метри, 4 метри та 6 метрів2 метри, 4 метри та 5 метрів
Троси4*31SW+NF-8.3 або 4*31Fi+pp-8.3

Мінімальне розривне зусилля: 53kN
ЛебідкаМодельLTD63LTD50
Підйомна сила6.3kN5kN
ЕлектродвигунТипYEJ90L-4YEJ90S-4
Потужність1.5kW1.1kW
НапругаЗмінне 380 ст, 50 герц, 3-фази
Гальмівне зусилля15 N*m
ЛовителіLSB 30

Важільні, блокування від перекидання та обриву троса
Підвісний механізм (консоль)Висота під час встановлення1.5 м-1.75 м
Відстань від опори1.1 м-1.7 м
Machine weightВага підйомних платформ у зборі412 кг (сталь)486 кг (сталь)
Вага підвісного механізму303 кг (сталь)
Вага контр вантажів900 кг750 кг
Повна вага обладнання1950 кг1730 кг

Виходячи з даних таблиці, можна дійти висновку, що підвісна робоча платформа дозволяє розміщувати 5 – 6 робочих, і піднімати їх у висоту до 150 м. З іншого боку, вона оснащена потужним електромотором і надійної системою безпеки. Далі розберемося докладніше з будовою та принципом роботи фасадної люльки.

Конструкція фасадного підйомника

Подвесное оборудование (фасадный подъёмник)
Фасадний підйомник складається з таких основних деталей:

  • Підвісний механізм;
  • Винос фронтальної балки;
  • Млинці – противаги;
  • Консолі;
  • Робочі троси;
  • Верхній кінцевий вимикач;
  • Трос – запобіжник із гаком;
  • Редуктор;
  • Привантаження;
  • Щит керування;
  • Підвісна платформа.

Консоль (підвісний механізм) – система з трьох балок і двох стійок, верхньої колони розпірної, противаги, металевих тросів і т.д. Для зручності передню та задню балки, висоту підйомного механізму можна відрегулювати під необхідне завдання. Консоль також можна переміщувати за допомогою роликів на основі.
Подвесной механизм (Консоль)

Схема строения консоли

Підйомна платформа – виготовлена ​​із сталевих труб, скріплених болтами. Спеціальне антиковзне покриття підвищує рівень безпеки під час роботи на великій висоті. Коли платформа знаходиться на землі, її зручно переміщати за допомогою 4-х коліс.
Підйомні механізми – специфічні для різних моделей підйомників. Більшість має електромотор та електромагнітне гальмо, систему натягу тросів певної конфігурації, обмежувач швидкості. Підйомні механізми поділяються на 2 типи – “S” і “α”.
Подъёмный механизм (Лебёдка)

Схема будови підйомного механізму

Уловлювач – механічний блок для запобіжного блокування. Уловлювач блокує запасний страхувальний металевий трос. Механізм спрацьовує при обриві основних робочих тросів або при нахилі люльки убік до небезпечного ліміту.
строения ловителя

Схема строения ловителя

Щит керування – встановлений на каркас будівельної люльки. За допомогою електрощита робітник може змінювати положення фасадної люльки, здійснювати планове та екстрене гальмування. Схема будови люльки дозволяє відключати електромотор під час перевантаження. З детальною схемою будови та правилами управління ви можете ознайомитися здесь.
Схема строения щита управления

Схема будови щита управління

Сталеві троси (канати) – у підйомниках використовуються спеціальні гальванізовані троси. У різних моделях люльок троси можуть трохи відрізнятися за будовою, діаметром, силою розриву, номінальною міцністю. Троси повинні мати заводські позначення.
Дуже важливо дотримуватися основних правил при експлуатації сталевих канатів:

  • Не можна сплітати троси між собою та нарощувати;
  • Перед установкою обов’язково необхідно перевірити цілісність та міцність троса;
  • Регулярно проводити огляд наявність порваних витків, деформації, корозії металу, зменшення діаметра.

строения троса и креплений

Приклад будови троса та кріплень

Монтаж будівельної люльки (підйомника)

Перед початком монтажу необхідно обов’язково впевнитись у наявності всіх необхідних деталей обладнання. Монтаж проводиться за таким порядком:

  • Монтаж консолі;
  • Монтаж підвісної платформи;
  • Монтаж лебідок (підвісних механізмів);
  • Монтаж уловлювачів;
  • Монтаж щита керування.

Монтаж подъёмных механизмов
Детальну інструкцію щодо монтажу підвісного підйомника можна прочитати тут.

Експлуатація та технічні огляди будівельної люльки

Правильна експлуатація та регулярні перевірки технічного стану обладнання підвищують безпеку роботи та продовжують термін служби підйомника.
Регулювання – проводиться повна перевірка працездатності щита управління, електромагнітного гальма, руху тросів і встановлення необхідного положення робочої платформи.
Пробний пуск – при випробувальному запуску підйомника необхідно провести повну перевірку всіх деталей та систем, у тому числі з повним навантаженням.
Технічні огляди – огляд та корекція незначних дефектів обладнання має здійснюватися під час кожного запуску. Регулярні ТО проводяться кваліфікованим персоналом нашої компанії.

Будівельні люльки в Україні від компанії «MID-SERVICE»

«MID-SERVICE» пропонує широкий вибір будівельних люльок та суміжної техніки в Україні. Наша компанія надає обладнання вже понад 10 років. Понад 650 забудовників у Києві та інших містах вже обрали «MID-SERVICE». Вартість будівельної люльки починається від 49999 грн.
Люлька для строительства
Наші переваги:

  • Великий досвід у будівельному бізнесі;
  • Індивідуальний підхід до кожного клієнта;
  • Приємні ціни на техніку та сервісне обслуговування;
  • Наявність команди професіоналів;
  • Безкоштовна доставка обладнання на об’єкт будівництва;
  • Наявність ремонтної бази – для гарантійного ремонту та технічних оглядів підйомників;
  • Ми проводимо докладний інструктаж та навчання з монтажу та експлуатації наших будівельних люльок. У разі потреби монтаж виконують наші фахівці;
  • У нас можна не тільки купити, а й взяти будівельні люльки в оренду, вартість – від 5000 грн.

Більш детальну інформацію про влаштування будівельної люльки, монтаж та особливості експлуатації можна отримати тут. Також звертайтесь, будь ласка, до наших менеджерів для уточнення цін та з будь-яких питань, що Вас цікавлять.

Поширені запитання

✅ Які функції виконує уловлювач будівельної люльки?

Ця частина підйомника покликана заблокувати запасний страхувальний трос у разі обриву основних канатів або надто сильного нахилу платформи. Власне, уловлювач захищає люльку від падіння.

✅ Як відбувається керування будівельною люлькою?

Для цього в конструкції підйомника передбачено щиток, за допомогою якого можна змінювати положення платформи, гальмувати її в процесі руху або відключати електроживлення.

✅ Скільки людей може підняти будівельна люлька?

Це залежить від вантажопідйомності платформи. У моделі ZLP-630 вона складає 630 кг, що дозволяє перевозити бригаду з 3-5 осіб разом із вантажем.

✅ Як зібрати та підключити фасадний підйомник?

Ми надаємо послугу шеф-монтажу обладнання. Наш фахівець безкоштовно допоможе Вашій бригаді зібрати підйомник та навчить правилам його експлуатації. Монтаж будівельної люльки починається з установки консолі, підвісної платформи, лебідок та інших складових конструкцій. Складання обладнання не виділяється складністю.

✅ Для чого потрібен пробний запуск платформи?

На цьому етапі експерти перевіряють правильність монтажу та підключення обладнання. Це дозволяє звести будь-які ризики до мінімуму, повністю убезпечивши будівельників під час роботи на великій висоті.