Фасадна люлька – найкраще обладнання для проведення висотних робіт. З її допомогою виконується оздоблення фасадів, ремонтні роботи, встановлення освітлення, банерів та багато іншого. Бувають ситуації, коли експлуатація будівельної люльки несе небезпеку для життя та здоров’я людей, а також загрозу матеріальних втрат. Правила використання будівельної люльки регламентовані статтею охорони праці України щодо висотних робіт. Команда MID-SERVICE підготувала невеликий огляд на цю тему для власників фасадних підйомників. Сьогодні Ви дізнаєтесь, у яких випадках заборонено експлуатацію люльки.

Технічні несправності

Перевірка технічної справності фасадного підйомника повинна здійснюватися перед кожним запуском. Виявлення проблем до моменту запуску обладнання зобов’язує працівників припинити експлуатацію до їхнього виправлення. Що це може бути?

  1. Дефекти металоконструкцій;
  2. Пошкодження основних та страхувальних тросів;
  3. Порушення роботи електродвигуна;
  4. Несправність уловлювачів;
  5. Поломка електроніки та інше.

На робочому майданчику обов’язково має бути майстер, який здатний усунути наявні неполадки, це сприяє збільшенню ефективності та швидкості будівництва. Якщо Ви зіткнулися з технічними труднощами, і не можете самостійно здійснити ремонт, спеціаліст «MID SERVICE» у найкоротший термін зробить всю роботу за Вас. Для цього зв’яжіться з нами по телефону або в інший спосіб.

Неправильная установка консоли

Неправильне встановлення консолі

Помилки при монтажі будівельного підйомника можуть призвести до серйозних наслідків. При виявленні наступних проблем необхідно зупинити роботу фасадної люльки:

  1. Немає противаги, або вона встановлена неправильно: люльки «ZLP 630» укомплектовані набором противаг (900 кг). Вони забезпечують вантажопідйомність люльки – 630 кг.
    • За відсутності противаги консоль просто впаде з даху будівлі;
    • Якщо на рамі блоків знаходиться не весь вантаж, це збільшує ризик перекидання консолі;
    • Блоки розміщені нерівномірно, створюється ризик завалювання консолі, особливо за великого навантаження робочої платформи чи вітрі;
    • Блоки чи вантажі «не рідні», вони можуть не відповідати нормі, це підвищує шанс аварії.
  2. Неправильне розташування консолі: розміщення консолі на даху має виконуватись згідно з офіційними правилами експлуатації підйомника. Балки консолі повинні бути розміщені під прямим кутом до даху, в інших випадках є ряд недоліків та обмежень. У чому ризик?
    • Знижується вантажопідйомність;
    • Збільшується ризик перекидання обладнання;
    • Сама люлька висить не паралельно землі, що створює труднощі у роботі.
  3. Відсутність передньої опори: іноді будівельники нехтують установкою передньої опори та монтують консоль на високий «парапет». Міцність бетонного або цегляного парапету розрахувати складно, при великому навантаженні він може впасти разом з консоллю.
  4. Неправильний розрахунок довжини елементів консолі: противаги в задній частині повинні врівноважувати робочу платформу підйомника. Це працюватиме, якщо правильно розрахувати відстань між опорами. В інструкції до ZLP 630 є вся необхідна інформація щодо правильного розрахунку цих показників. Довільна зміна довжини елементів консолі значно збільшує ризик аварійної ситуації.

Аварійна ситуація

Аварії при висотних роботах вкрай небезпечні, кожен співробітник зобов’язаний знати та виконувати всі необхідні дії у разі виникнення форс-мажорної ситуації. При пошкодженні елементів консолі, робочої платформи, тросів, двигуна та інших деталей необхідно негайно припинити експлуатацію фасадної люльки та повідомити про аварію відповідальній особі.

запрещена эксплуатация люльки

Погодні умови

Погода може відстрочити будівельні роботи на певний термін. Заборонено експлуатувати фасадну люльку при:

  • Сильному вітрі (особливо бічному);
  • Дощі/снігопаді/тумані, які сильно знижують видимість та несуть небезпеку для здоров’я та життя робітників;
  • Надмірно високій температурі повітря (особливо при попаданні прямих сонячних променів на робочий майданчик).

Інші фактори

До інших факторів, які можуть вплинути на експлуатацію фасадної люльки, можна віднести:

  • Відсутність спеціальної підготовки у робітників;
  • Відсутність індивідуальних та колективних засобів захисту;
  • Невідповідність будівлі або навколишніх факторів вимогам щодо безпечної експлуатації обладнання.

Поширені запитання

✅ Як визначити технічні несправності фасадної люльки?

Щоб швидко визначити причину технічної несправності підйомника, необхідно мати певний досвід і знання. Ви можете використовувати технічний паспорт обладнання, але рекомендуємо викликати майстра «MID-SERVICE».

✅ Чи можна використовувати парапет на даху замість передньої балки?

Ні, це дуже грубе порушення, яке може призвести до перекидання консолі з даху. Необхідно використовувати «рідну» передню балку як опору.

✅ Як правильно здійснити монтаж консолі на даху?

Монтаж консолі здійснюється згідно з офіційною інструкцією, яку ми надаємо під час купівлі або оренди підйомника. “MID-SERVICE” також пропонує послугу “Шеф Монтаж під ключ” для кожного клієнта.

✅ Чи можна працювати в люльці під час дощу?

Якщо дощ/снігопад не порушує видимість робітників і не впливає на якість робіт, що проводяться, експлуатація люльки допустима.

✅ Чи можна замовити екстрений ремонт будівельної люльки у «MID-SERVICE»?

Так, для виклику майстра MID-SERVICE зателефонуйте нам за контактним номером телефону або зв’яжіться іншим зручним способом.