Волога є одним із факторів, який може руйнувати будівлі. Атмосферні опади та ґрунтові води можуть призвести до появи тріщин або гниття споруд. Щоб зробити багатоповерховий будинок довговічнішим, проводиться гідроізоляція будинків. Для проведення робіт із гідроізоляції фасадів можна орендувати або купити фасадну люльку – спеціальне підйомне обладнання.

Навіщо потрібна гідроізоляція

Гідроізоляція – це комплекс робіт, які спрямовані на захист будинків (стін, фундаменту та даху) від тріщин, здуття, корозії, плісняви ​​та інших процесів руйнування.

У будівництві для гідроізоляції використовують різні матеріали: черепиця, гідроізоляційні стрічки, бітумно-полімерні матеріали, герметик для тріщин та стиків, мастики, полімерні мембрани тощо.

Матеріал підбирається для певних типів будівель: офіс, склад чи багатоквартирний житловий будинок.

Види гідроізоляції для багатоквартирних будинків

Можна виділити кілька видів гідроізоляції, які найчастіше використовуються:

 • проникаюча – можна використовувати рідкі матеріали, бітум, цемент, кварцовий пісок із добавками. Ці речовини проникають у щілини та заповнюють їх, захищаючи від вологи;
 • гідроізоляція швів – закачування полімерної суміші шляхом ін’єкції всередину конструкції. У такий спосіб заповнюються стики між панелями;
 • за допомогою мембрани – популярний метод у багатоквартирних будинках. Матеріал зазвичай йде в рулонах і легко прокладається периметром стіни;
 • обмазувальна – за допомогою цементно-полімерних сумішей, які наносять у декілька шарів.

Ці методи можна використовувати як всередині, так і зовні будівель.

Люлька фасадна для гідроізоляції будинків

Оскільки гідроізоляція фасадів багатоквартирних будинків – це робота на висоті, то для її виконання потрібний будівельний підйомник. Люлька фасадна для гідроізоляції будинків ідеально підходить: вона компактна, мобільна та надійна.

Однією з головних вимог є безпека. Конструкція будівельної люльки зроблена таким чином, що її можна використовувати на висоті до 150 метрів і за максимально низької температури – до мінус 20 градусів.

Будівельний підйомник складається з:

 • робочої платформи шириною 0.8 метрів та довжиною до 6 метрів, яку можна регулювати в залежності від процесу. Поверхня платформи є антиковзаючою, що забезпечує безпеку фахівців;
 • підйомний механізм: лебідки включають електродвигун з електромагнітною гальмівною системою, відцентровий обмежувач швидкості, систему натягу троса тощо;
 • консолі з противагами – це підвісний пристрій люльки з млинами близько 25 кг для кріплення на будівлю;
 • страхувальні троси – робочий та запобіжний – сталеві канати.

Окремо можна виділити запобіжне блокування – окремий блок, який блокує страхувальний канат при розриві основного троса або при критичному нахилі люльки.

Фасадна люлька для гідроізоляції міжпанельних швів

При будівництві багатоповерхових будинків для оздоблення стін найчастіше використовують цеглу та бетон. Ці матеріали пористі та добре вбирають воду. Це може призвести до руйнування будинків. Гідроізоляція фасадів добре захищає стіни від вологи та корозії.

Як це відбувається:

 1. Підготовка: очищення стін та нанесення спеціальних складів та антисептика. Кожен шар повинен добре висохнути.
 2. Обробити щілини та тріщини перед гідроізоляцією
 3. Нанесення гідроізоляційної суміші по всьому периметру і особливо ретельно в зазори (добре утрамбувати). Для більш вузьких щілин гідроізоляція міжпанельних швів проводиться ін’єкційним методом. Для цього використовують спеціальні інструменти (наноси, ін’єктори, система Інжпайп).

Фасадна люлька для гідроізоляції міжпанельних швів ідеально підходить.

Гідроізоляція фасадів багатоквартирних будинків – тривала робота і тут важливо робити кожен етап швидко. 

Переваги будівельної люльки:

 • підйом на висоту до 150 метрів, що дозволяє зробити якісну гідроізоляцію біля висотних будинків.
 • платформа люльки може бути до 6 метрів завдовжки, тому можна розмістити все необхідне обладнання. Не доведеться кілька разів спускатися-підніматися за інструментами.
 • стійкість люльки не дозволяє їй нахилятися в сторони завдяки сталевим тросам та надійному кріпленню;
 • високі перегородки (до 1.2 метрів) захищають фахівців на великих висотах від падіння)
 • за відсутності подачі електрики люлька має аварійне гальмо. При натисканні – колиска зупиняється.

Якщо ви володієте будівельною компанією, то вам вигідно купити фасадну люльку, адже це незамінний помічник у оздоблювально-фасадних роботах на висоті. Також доступна оренда фасадної люльки. Цією послугою частіше користуються компанії, які займатимуться ремонтами, установками гідроізоляції та вентиляції).

Де купити фасадну люльку у Києві

Купити будівельний підйомник у Києві ви можете у компанії Mid – Service. На ринку України ми займаємо провідні позиції з продажу та оренди будівельного обладнання. Подивитися товари ви можете на сайті. За якість можете не хвилюватися – про це свідчить багаторічний досвід співробітництва з будівельними корпораціями. Також у Mid-Service відмінний сервіс: всі фахівці можуть надати максимум інформації, оперативне обслуговування або доставку.

Також у Mid – Service доступна оренда люльки фасадної. Укладаючи договір, ви отримуєте не просто будівельний витяг, а повний пакет сервісного обслуговування та ремонту (за потреби). Усе це включено до ціни оренди. Додатково, ви нічого не платите. Хоча територіально Mid – Service знаходиться у Києві, доставка здійснюється по всій Україні прямо на об’єкт або за вказаною адресою.

Поширені запитання:

Який спосіб гідроізоляції краще використовувати для багатоповерхових будинків?

Для багатоповерхівок найчастіше використовують обмазувальний спосіб – нанесення спеціальних цементно-полімерних сумішей на стіни в кілька шарів, а також ін’єкційний метод гідроізоляції швів.

Яку люльку краще використовувати для фасадних робіт та гідроізоляції?

Будівельна люлька ZLP 630 – це універсальне рішення для висотних робіт. Вона мобільна, компактна, також можна робити її кутовим для бічних фасадів. Всі характеристики цієї моделі ви можете переглянути на сайті компанії Mid – Service.

На який період можна взяти в оренду будівельну люльку?

Витяг можна взяти в оренду на необмежений термін.