Фасадний підйомник – це універсальне, багатоцільове та ефективне обладнання, без якого сьогодні не обходиться жодне велике будівництво. Крім цього, різні види підйомників успішно застосовуються і в інших сферах: у промисловості, літакобудуванні, при ремонті суден, обслуговуванні турбін, гребель, а також на об’єктах, де потрібні висотні роботи з підйомом персоналу і вантажів.

Залежно від виду робіт підбирається вид підйомного обладнання. Якщо йдеться про незначні за обсягом роботи на невеликій висоті, то можна обмежитися телескопічними або ножичними підйомниками, які найчастіше оснащені колісною базою. Для масштабних робіт на висоті від 50 м, як правило, використовуються щоглові підйомники або фасадна люлька – як альтернатива будівельним лісам.

У порівнянні з іншими видами підйомного обладнання, фасадна люлька відрізняється простотою монтажу та обслуговування при високій продуктивності та функціональності.

Електричне обладнання для фасадної люльки

Схема монтажу фасадної люльки та її комплектуючих є досить нескладною. Основні елементи обладнання складаються з:

  • підйомна платформа, яка збирається з металевих конструкцій і може складатися з декількох секцій, загальною довжиною до 6 метрів;
  • електричної лебідки з двигуном, редуктором, барабаном та гальмівною системою;
  • підйомного та страхувального металевого троса;
  • підвісних консолей із контрвантажами;
  • електричної системи керування.

Однією з головних функціональних особливостей люльки є електричні складові, в яких передбачені аварійні механізми, блокування, а також можлива окрема заміна комплектуючих.

Серед основних видів електричного обладнання для фасадної люльки можна назвати:

  1. Повзунковий підйомний механізм. Складається з електродвигуна, з електромагнітною гальмівною системою, системи натягу троса і відцентрового обмежувача швидкості. Тут же передбачено ручку примусового спуску;
  2. Запобіжне блокування. У разі аварійного обриву робочого троса, цей механізм автоматично блокує канат. Крім того, важільний уловлювач зупиняє підйомник у разі, якщо платформа нахиляється нижче допустимої норми;
  3. Електрична система керування. Має основну панель, на якій розташовані кнопки підйому та спуску, перемикання в режим випробування, вимикачі обмеження висоти підйому, а також виносний пульт для більш зручного керування. У системі управління також передбачено функцію аварійного гальмування та захисту від навантаження.

Электрическая система управления фасадного подъемника

Заходи безпеки під час використання фасадного підйомника

Перераховані вище особливості еклектичного обладнання повністю відповідають сучасним стандартам безпеки. При виробництві фасадної люльки передбачені всі види можливих аварійних випадків, які відпрацьовуються захистом електричної системи.

Крім цього, при експлуатації необхідно дотримуватися інших правил безпеки та забезпечити:

  • обов’язковий пробний пуск агрегату без людей та вантажу перед початком роботи;
  • перевірку стану тросів наприкінці робочого дня;
  • регулярні огляди стану підйомника: місця з’єднань комплектуючих, стан електричних кабелів та вилки, робота електричних вимикачів;
  • наявність захисних касок та запобіжних ременів у робітників.

Сучасні люльки виробляються відповідно до світових стандартів, проходять сертифікацію та відповідають всім нормам безпеки. Серед найбільш популярних моделей люльок, що використовуються на великих будівельних об’єктах України, можна виділити підйомники ZLP-630. Взяти в оренду або купити таке обладнання можна в компанії «MID-SERVICE». Ми також надаємо клієнтам повну інформацію та консультації з експлуатації фасадного підйомника.

Поширені запитання

✅ Наскільки безпечною є фасадна люлька в порівнянні з іншими видами підйомного обладнання?

Всі сучасні моделі будівельних люльок проходять випробування та сертифікуються. Кількість аварійних випадків мінімальна і, зазвичай, вони пов’язані з недотриманням заходів безпеки самим персоналом.

✅ Чи можлива заміна окремих елементів електричного обладнання для фасадного підйомника?

У сучасних моделях фасадних люльок передбачено заміну та ремонт усіх окремих складових, включаючи дрібні елементи електричного обладнання.

✅ Чи вигідно орендувати підйомне обладнання?

Найчастіше саме оренда підйомників є найвигіднішим варіантом. Наприклад, оренда люльки в Києві від компанії «MID-SERVICE» передбачає комплекс послуг з обслуговування, транспортування обладнання, а також допомоги у навчанні робітників та інструктажі з техніки безпеки.

✅ Що потрібно знати для експлуатації фасадного підйомника?

Для найбільш повного уявлення про роботу з висотним підйомником достатньо ознайомитися з докладною інструкцією, де прописані етапи роботи та запобіжні заходи, а також пройти короткий інструктаж з пробним запуском.