Відкриття електроенергії для людської цивілізації відіграло вирішальну роль. У ХХІ столітті майже у всіх житлових будинках, офісах, торгових та складських приміщеннях використовується електрика. Для виробничих підприємств це найважливіший і необхідний ресурс, без якого часто неможливий запуск машин і обладнання, через що виключається можливість випуску напівфабрикатів і продукції. Одночасно потрібно розуміти, що для підключення будівлі до електроживлення від централізованого джерела струму необхідно застосувати спеціальний “перехідник” – кабель зі сталевим тросом всередині.

Особливості проводів

Кабель – це обов’язковий елемент, що з’єднує джерело електроенергії з точкою прийому та подальшого розподілу електроструму. Залежно від того, з чого виготовлений стрижень та яка ізоляційна обмотка, бувають дроти для застосування в середині приміщень та зовні.

Мідний або алюмінієвий кабель з багатьма жилами досить міцний і витримує високі навантаження. Але для зовнішніх робіт рекомендується використовувати кабель, посилений сталевим тросом. Він вважається більш зносостійким і добре витримує тривалий натяг без обриву. Трос може бути розташований усередині або йти краєм в окремій ізоляції. Якісна, поліетиленова ізоляція такого дроту здатна витримати спекотну та дощову погоду, тому електропроводку з ізоляцією з поліетилену укладають на вулиці.

кабель со стальным тросом внутри

Сфера застосування проводів з тросом зі сталі

Найчастіше кабель зі сталевим тросом всередині прокладають для електрифікації:

 • складів;
 • виробничих цехів;
 • окремо стоять будівель промислового та побутового характеру.
  • Електропроводку можна провести:

   1. під землею – на затвердженій глибині укладається спеціальним чином ізольований, надійно захищений від вологи та всіляких організмів, що живуть у ґрунті, провід;
   2. на висоті – між будинками або електричними стовпами натягується жорсткий, стійкий до впливу різноманітних агресивних зовнішніх факторів кабель зі сталевим тросом всередині.

   Перший варіант не завжди можливий через особливості місцевості, де потрібно прокласти електропроводку. Наприклад, коли земельна ділянка забетонована, а підключити до електромережі потрібно невелику будівлю. У цьому випадку недоцільно проводити дорогі дорожні роботи, значно простіше повісити на висоті між будинками чи приміщеннями кабель зі сталевим тросом усередині.

   Іноді здійснити підземне укладання електропроводки не можна через особливості рельєфу (наявність водоймища, гірської або болотистій місцевості тощо) або неможливості змінити архітектуру на ділянці будівництва. Тоді також застосовують другий спосіб електрифікації приміщень.

   Як вибрати кабель зі сталевим тросом всередині

   Підключаючи електрику із застосуванням дроту, усередині якого сталеве тросове посилення, слід пам’ятати, що найбільше ефективно його використання для мереж з напругою до 1 000 В.

   Кабель, укріплений дротом із сталі, відмінно підходить для електрифікації споруд. При цьому потрібно правильно вибирати переріз троса, найчастіше він має бути 3 мм – 6,5 мм. Це має значення для нашої місцевості з урахуванням зимових перепадів температур, коли на провід лягає сніг та утворюються бурульки, обтяжуючи конструкцію. Багато забудовників волію купити провід діаметром від 4 мм, що виключить ймовірність обриву та знеструмлення об’єкта.

   Кабель, укрепленный проволоками из стали

   Де купити провід у Києві

   У Києві кабель зі сталевим тросом усередині пропонує компанія Mid-Service. Наша компанія працює на ринку України вже майже 20 років. Завдяки багаторічному досвіду компанія вибрала для свого асортименту і пропонує клієнтам продукцію, що зарекомендувала себе на ринку, як якісна і довговічна.

   Клієнти з Києва можуть забрати покупку самостійно зі складу або скористатися послугою доставки нашої компанії. Можлива доставка придбаного товару до регіонів України компаніями-вантажоперевізниками.

   Великий вибір різноманітних запасних частин до спеціалізованої будівельної техніки представлений у розділі “Запчастини” на сайті підприємства. Оформити замовлення легко, зв’язавшись з менеджером компанії за номером +38(067) 2121010, або залишивши заявку на інтернет-сторінці.