Висотні роботи відносяться до категорії особливих умов праці та вимагають підготовчих заходів для забезпечення безпеки робочого процесу. Саме поняття висотних робіт передбачає абсолютно різні умови: це може бути альпіністське спорядження, дерев’яні ліса та сходи, будівельний підйомник.

Як правило, у будівельних організаціях є відповідальна особа, яка стежить за дотриманням усіх норм з охорони праці, оформленням дозволів на роботи, проходженням інструктажів та підтвердженням кваліфікації.

Відповідно до нормативних документів, до висотних робіт належать такі:

 • місця із підвищеним ризиком падіння з висоти від 2 м;
 • висотні майданчики з низькою огорожею, висотою менше ніж 1 м;
 • роботи з використанням вертикальних сходів висотою понад 5 м, розташованих під кутом вище 75 градусів.

Для того, щоб виконувати роботи на висоті, співробітник повинен відповідати таким вимогам:

 1. Досягти повноліття;
 2. Не мати протипоказань щодо здоров’я;
 3. Мати досвід роботи;
 4. Проходити регулярні інструктажі та курси підвищення кваліфікації.

Що таке наряд-допуск і чи поширюється він на висотні роботи?

Якщо коротко позначити це поняття, то наряд-допуск – це внутрішнє розпорядження для підприємства для проведення спеціальних робіт. Як правило, це види робіт, пов’язані з високим ризиком, що потребують проведення спеціальних підготовчих заходів безпеки.

На кожному підприємстві затверджується свій перелік робіт, що входять до категорії небезпечних, цей список може переглядатися та затверджуватись заново. До нього може додаватись список працівників, які мають необхідну кваліфікацію, а також особи, які мають право видавати наряд-допуск.

Вимоги до експлуатації будівельної люльки

Будівельна люлька – один із найбезпечніших видів підвісного обладнання. Сучасні будівельні підйомники виробляються відповідно до світових стандартів безпеки та забезпечені простою та інтуїтивною системою управління.

Звертаючись до компанії «MID-SERVICE» з питань оренди або купівлі будівельної люльки, клієнт отримує не лише консультацію та технічну підтримку. До кожного обладнання додається також детальна інструкція з експлуатації, де докладно прописана конструкція, схема монтажу, окремі складові, а також умови безпечної експлуатації.

Основні вимоги, за дотримання яких будівельна люлька гарантує безпеку висотних робіт:

 • використання захисних касок та ременів;
 • допуск лише кваліфікованих працівників;
 • будівельний підйомник не можна перевантажувати;
 • перед початком роботи здійснити перевірку, пробний запуск без людей;
 • стежити за станом механізмів та тросів, здійснювати перевірку перед початком роботи;
 • не використовувати обладнання у штормову погоду, при сильному вітрі.

Також наша компанія надає послугу професійного шеф-монтажу та демонтажу підвісних люльок на об’єкті замовника. Це значно полегшить та прискорить процес роботи з люлькою.

Умови оренди будівельного підйомника від «MID-SERVICE»

Одним із основних напрямків діяльності компанії «MID-SERVICE» є здача підвісного обладнання в оренду. Будівельна люлька для оренди є сертифікованим обладнанням, кожна модель проходить попередню перевірку та випробування. Орендуючи будівельний підйомник, клієнт користується технічною підтримкою протягом усього терміну договору, при необхідності на місце виїжджає технік, який здійснить налаштування та проконсультує працівників з питань експлуатації.

Усі несправності, що виникли у процесі використання на об’єкті, усуваються протягом робочого дня. Компанія надає доставку та монтаж свого обладнання. Можлива як довгострокова оренда з оплатою першого та останнього місяця, так і на короткий термін за передоплатою.

Поширені запитання

✅ Чи потрібно проходити спеціальне навчання для роботи з будівельним підйомником?

Жодних спеціальних сертифікатів для експлуатації будівельної люльки не потрібно. Достатньо виконати всі розпорядження та дотримуватися вимог техніки безпеки, забезпечити працівників необхідними засобами, провести інструктаж по роботі з обладнанням.

✅ Якщо в переліку на наряд-допуск передбачені висотні роботи, на яких умовах відбувається експлуатація люльки?

Контроль за проведенням заходів щодо видачі допусків та дотримання заходів безпеки здійснюється спеціально призначеним працівником, який має свою групу допуску. У разі оформлення допуску відбувається реєстрація у журналі обліку, ознайомлення з документацією та інші дії, прописані у наказі.

✅ Чи можуть співробітники компанії «MID-SERVICE» пояснити умови експлуатації будівельної люльки на місці?

При оформленні оренди підвісного обладнання компанія може надати транспортування, монтаж, а також консультацію щодо встановлення та умов безпечної експлуатації будівельної люльки. Крім того, до підйомника додається детальна інструкція, в якій покроково розписані всі етапи роботи.

✅ Чи поширюється гарантія на обладнання за умови оренди?

Перед доставкою будівельної люльки на об’єкт вона проходить додаткову перевірку. Протягом усього терміну експлуатації діє гарантійне обслуговування згідно з умовами договору оренди.