Ремонт багатоповерхової будівлі або миття вікон часто оплачується з кишені безпосередньо мешканців цього об’єкта. Щоб виконати будь-які роботи на висоті, потрібна наявність безпечного підйомника, проте далеко не всі хочуть витрачатися на нього. Вихід із ситуації — самостійне складання платформи. Майстри роблять будівельний підйомник своїми руками, часто забуваючи, що він не має того рівня безпеки, який вимагається від будівельного обладнання. У виборі якісного обладнання краще довіритися професіоналам, особливо якщо воно необхідне для виконання робіт у багатоповерховому будинку. Але нижче ми надаємо інструкцію, як зібрати підйомник своїми руками для виконання робіт на малоповерховому житловому будинку.

Що потрібно для виготовлення будівельної люльки?

Фасадний підйомник – це складна конструкція, для складання якої знадобиться певний набір матеріалів:

  • 10 м клеєного бруса 60х40 мм;
  • 9 м бруса 40х40 мм;
  • 16 м дошки 25х80 мм;
  • 2 такелажні блоки з підшипниками;
  • 4 ролики на підшипнику з віссю;
  • 12 м капронового троса;
  • 1 м2 фанери, завтовшки не менше 15 мм.

Зібрати будівельний підйомник своїми руками можна і з металевих труб, проте в такому випадку він вийде набагато важчим. Для його підйому доведеться використовувати більш потужні троси, що неодмінно позначиться на собівартості конструкції.

Что нужно для изготовления строительной люльки

Складання напрямних

По суті, фасадний підйомник є візком, який ковзає на роликах між двома напрямними. Виготовити їх можна з якісної деревини, наприклад, бруса, вологістю трохи більше 12 %.

У конструкції напрямних брус відіграє роль прокладки, яка задає дистанцію між полицями тавра. Вона має перевищувати діаметр роликів на 2–3 мм.

Щоб зібрати напрямні, потрібно вкласти брус між поперечними дошками і вирівняти по одному краю. Перед цим грані матеріалів з деревини, що стикаються, рекомендується промазати клеєм ПВА.

Після складання двох напрямних на кожну зі сторін потрібно нанести оліфу. Також потрібно перевірити зазори для роликів. За потреби їх можна збільшити за допомогою наждакового паперу.

Сборка направляющих

Виготовлення візка

Створення конструкції слід продовжити зі складання візка, в якому будуть знаходитися люди та матеріали. Для виготовлення будівельного підйомника своїми руками потрібно зробити раму. Скріпити її складові можна за допомогою саморізів чи шипових з’єднань.

Далі в нижній частині рами потрібно закріпити два відрізки бруса, а між їх кінцями вставити поперечину. Всю конструкцію необхідно скріпити шурупами.

Збільшити вантажопідйомність візка можна шляхом посилення місць з’єднання рами та косинки накладними куточками та пластинами.

Изготовление тележки

Кронштейни для блоків

Між напрямними стійками на нижній і верхній поперечинах необхідно зафіксувати по одному такелажному блоку. Зробити це можна лише за допомогою болтів із обов’язковою установкою широких шайб.

Щоб зібрати будівельний підйомник своїми руками, краще використовувати альпіністські блок-ролики або такелажні шківи з канавкою.

Наявні під руками ролики можна переобладнати, доповнивши їх заспокійливим вушкам. Для цього потрібно згорнути сталеву 6-міліметрову пластину у формі петлі та зігнути краї конструкції на необхідній відстані.

Кріплення роликів

Щоб саморобна фасадна платформа вільно ковзала тросами, її потрібно обладнати чотирма роликами. У цьому випадку для виготовлення будівельного підйомника своїми руками краще підійдуть підшипники, які не потребують обслуговування, з односторонньою сталевою віссю.

Вісь ролика потрібно витягти і просвердлити в центрі пластини отвір. Далі потрібно акуратно вставити в нього вісь і приварити складові. В кінці кожного з кутів необхідно проробити отвори під болти М8.

Такий підйомник також можна виготовити, використовуючи у якості основи алюмінієві або сталеві сходи.

Крепление роликов

Чому оренда фасадного підйомника більш вигідна за його складання?

Складання надійної фасадної платформи спричинить великі витрати. На виготовлення будівельного підйомника своїми руками доведеться витратити багато часу та сил, але навіть це не стане гарантією високої якості та безпеки платформи.

Заощадити гроші та час допоможе оренда будівельного підйомника в компанії «МІД-Сервіс». За 20 років її роботи на ринку партнерами компанії стали понад 500 забудовників з усієї України.

«МІД-Сервіс» пропонує лише найкращі будівельні підйомники та надає допомогу в їх доставці на будівельний об’єкт. Ціни на оренду платформ у компанії «МІД-Сервіс» – найнижчі на ринку.

Поширені запитання

✅ Що потрібно для виготовлення будівельної люльки своїми руками?

Вам знадобляться матеріали для складання каркасу: металопрофіль та кріплення. Настил можна зробити із дерев’яних дощок або листової сталі. У Вашому арсеналі також має бути обладнання: зварювальний апарат, болгарка та ручний інструмент.

✅ Як досягти вільного ковзання платформи по тросах?

Для цього необхідно використовувати ролики – підшипники, що не потребують обслуговування, з односторонньою металевою віссю. Вони досить надійні та можуть витримати високі навантаження.

✅ Чому оренда підйомника більш вигідна за його складання?

ДНавіть маючи великий досвід, Ви ризикуєте користуючись саморобною підвісною платформою. Набагато краще взяти сучасне обладнання на прокат, тим самим повністю убезпечивши себе під час роботи на висоті.

✅ Де замовити оренду підйомника за вигідною ціною?

З компанією MID-SERVICE Ви маєте можливість заощадити. У нас вартість оренди одна із найнижчих в Україні. При цьому ми готові забезпечити Вас найкращими будівельними люльками.

✅ Як замовити оренду підвісних платформ?

Зателефонуйте нам або заповніть онлайн заявку, після чого наш менеджер зв’яжеться з Вами. Ми надаємо будь-яку кількість справних підйомників на необхідний Вам час.